Sera malzemeleri üretimi ve modern sera kurulumu alanında faaliyet gösteren Aytekin Group, seracılıkta pek çok yeniliğe imza atmış ve diğer sera firmaları arasında zirvedeki liderliğini hep korumuştur.

Aytekin Group,  AYS Proje markası ile geliştirdiği pek çok ürüne özel sera modeli ile anahtar teslim sera kurulumu yapmaktadır. Bu sayfada muz serası hakkında şirketimizden edinebileceğiniz bilgiler aşağıda sıralanmıştır.

  • Muz serası kurulum maliyeti?
  • Muz serası modelleri?
  • Muz serası nasıl yapılır?
  • Muz serası konstruksiyon?
  • Muz serası maliyeti?

Muz, Güneydoğu Asya’nın tropikal bölgelerinde doğal olarak yetişen ağaçsı bir yapısı olan bitkiye ve bu bitkinin yeşil kabuklu uzun meyvelerine denir. Türkiye’de daha çok Bozyazı, Anamur, Gazipaşa ve Alanya’da üretilmektedir.

Muz serası kuran firmalar, şirketler, muz serası yapan şirketler firmalar, muz serası firması, muz serası firmaları, muz serası şirketi, muz serası şirketleri.

Hem Türkiye’de hem de dünya üzerinde meyvesi en fazla tüketilen bitkilerden biri olduğu bilinmektedir. Muzun bu kadar tüketilmesinin nedeni kolay erişilebilen ve kolay tüketilebilen bir meyve olması değildir. Muz çok besleyici bir besin kaynağıdır, birçok vitamin, protein, mineral ve aminoasit içermektedir. Muz bitkisi en büyük çiçekli otsul bitki olma özelliğini taşır. Muz bitkileri genellikle ağaçlarla karıştırılır ve boyları 7.6 metreye kadar yükselebilir. Muz yaprakları sarmal bir şekilde yer alır ve 2.7 metre uzunluğa, 60 cm genişliğe kadar büyüyebilir.

Muz serası firması, muz serası firmaları, muz serası şirketi, muz serası şirketleri, modern yüksek  muz serası imalatı, muz serası kredisi

Muz kemik gelişimini sağlar, sinir zafiyeti ve yorgunluğu giderir. Böbrek ve mafsal iltihabında, bağırsak hastalıklarında faydalıdır. Müzmin kabızlık çekenler fazla yememelidir. B1, B2, C, A ve E vitaminlerini içeren muz, potasyum, demir, kalsiyum, fosfor, sodyum ve iyot açısından da çok zengindir. Muzun kalori düzeyi çok yüksek olmasına karşılık hiç kolesterol içermemektedir. Kalp kaslarını geliştiren sodyum ve potasyum maddeleri içermektedir.

Muz serası için kredi, muz serası yapımı, muz serası geliri, muz serası konstrüksiyon, polikarbon muz serası, naylon muz serası, muz serası fiyatı, muz serası kurulumu, muz serası projesi, muz seracılığı, muz serası imalatı, muz serası kredisi, muz serası kredileri, serada muz yetiştiriciliği.